11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę - akcja „Szkoła do hymnu”

Opublikowano: 2021-11-10 16:53

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel - serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste”.

Czesław Janczarski

Tradycyjnym zwyczajem, dla uczczenia 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła włączyła się w ogólnokrajową akcję „Szkoła do hymnu”. W odświętnych strojach, z przypiętymi kotylionami, wspólnie w zespołach klasowych i uroczyście o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z faktami dotyczącymi bojów Polski w drodze o niepodległe państwo , co pięknie przedstawiono w ramach wystawy historycznej na parterze szkoły. Odbył się również konkurs na klasę, która przygotowała i założyła największą liczbę kotylionów. Nagrodą były SREBRNE BILETY upoważniające do odwołania wybranej kartkówki w ciągu roku szkolnego. Nawet najmłodsi uczniowie z grup przedszkolnych włączyli się w szkole obchody Święta Niepodległości wykonując piękne flagi i białe orły.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom (klasom: 6a,6b,7a,7b,8a), dziękujemy organizatorom wystawy oraz konkursu kotylionowego-nauczycielom historii
i plastyki: p. Agnieszce Niemiec, p. Piotrowi Borkowiakowi, p. Danucie Olszewskiej, Samorządowi Uczniowskiemu, a także całej społeczności SP10
i nauczycielom za włączenie się w akcję „Szkoła do hymnu”.

Kultywujmy tę piękną, polską tradycję i pomyślmy choć przez chwilę o tych, którzy za naszą wolność oddali swoje życie. Życzymy rodzinnego świętowania dnia 11 listopada.

Tekst: M.Mentel-Sobiechowska

Pliki do pobrania: