Akademia Przyszłości

Opublikowano: 2019-06-10 22:03

Akademia Przyszłości to wolontariat z którego korzystają uczniowie naszej szkoły. Każdy uczeń posiada swojego tutora- wolontariusza, który pomaga dziecku przełamać swoje dotychczasowe ograniczenia, uczy je wygrywać i radzić sobie z wyzwaniami.  Wolontariusze pracujący z dziećmi są zazwyczaj studentami psychologii i pedagogiki, z wielkim sercem i pełną głową pomysłów.

Dziecko będąc w Akademii Przyszłości spotyka inspirujących ludzi, z którymi nie miałoby szansy zetknąć się w swoim środowisku. Ciekawe osobowości, mogą inspirować dziecko do stawania się kimś ważnym i pogłębiania własnych zainteresowań. Dziecko odkrywa miejsca na co dzień niedostępne, może uwierzyć, że świat stoi przed nim otworem. Dziecko samo decyduje, czyj świat i w jaki sposób chce zmieniać. Podopieczni AKADEMII dostrzegają, że mają czym się dzielić i mogą wpływać również na swoje otoczenie.