Apel z okazji nadania imienia Papuszy czytelni multimedialnej

Opublikowano: 2023-04-13 14:38

W piątek 14 kwietnia 2023 roku odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość - nadanie imienia Papuszy czytelni multimedialnej. My dziś świętowaliśmy dalej to wielkie święto dla naszej szkoły. Odbyły się apele, na których została nam przybliżona postać Papuszy - romskiej poetki, oraz Pan Piotr Borkowiak opwiedział nam historę Romów. Pan Dawid Lewandowski pokazał nam zdjęcia jak kiedyś wyglądała nasza szkoła i jak trwały prace nad powstaniem czytelni multimedialnej. Nie zabrakło naszego chóru "Struny Kochanowskiego", który wykonał utwór romskiej artystki Randi, a Marysia i Bianka wyrectowały dla nas wiersze Papuszy. Byli też znami asystenci romscy Pani Marlena i Tadeusz Krzyżanowscy, którzy opowiedzieli nam o współpracy.