"Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem"

Opublikowano: 2019-12-16 08:21

W miniony poniedziałek, 9 grudnia, klasy IVa i IVb, wraz z panią Jolantą Markwitan i panią Lidią Sławińską, udały się do HSW "Łuczniczka" na mikołajkową imprezę organizowaną przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Mottem tego przedsięwzięcia było „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”. Ideą tej akcji jest aktywizacja dzieci oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania wolnego czasu To świetne widowisko zostało zorganizowane już po raz 11. Imprezę dla 3 tys. zgromadzonych na trybunach dzieci poprowadzili policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ich wjazd, popisy na policyjnych samochodach i motocyklach wzbudziły aplauz młodej publiczności. Organizatorzy zapewnili ciekawy program imprezy. Policjanci mówili o konieczności zachowania środków bezpieczeństwem na drodze. Przestrogi były opowiedziane również w konwencji bajki. Bohaterem jednej z opowieści był Shrek, który wywołał na widowni duży radość. W tym roku niespodzianką było odśpiewanie trzech kolęd z... Europy. Zaśpiewali je przebywający w Bydgoszczy wolontariusze z Portugalii, Hiszpanii. Włoch i Rumunii. Po zakończonej imprezie, pełni radości i optymizmu wróciliśmy do swoich domów.