BohaterON- ogólnopolski projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie w naszej szkole.

Opublikowano: 2021-12-01 20:51

Nasza szkoła przystąpiła do projektu BohaterON. W ramach tej akcji młodsi uczniowie poznali historię małego Stasia, który brał czynny udział w powstaniu. Jego zadaniem było roznoszenie listów . Uczniowie klas 7-8 zapoznali się z historią tego okresu oglądając specjalnie przygotowany odcinek na kanale ,,Co za historia’’. Dzięki tym zajęciom uczniowie  znają już odpowiedzi na wiele pytań związanych z Powstaniem Warszawskim: Dlaczego doszło do wybuchu powstania?, Jak ono przebiegało?, Co zrobili nasi sojusznicy?, Jaką cenę zapłaciła Warszawa?. Niektórzy z nich, wzorem lat ubiegłych wykonali karteczki, laurki dla żyjących  powstańców. Poznanie wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim w ten sposób było dla naszych uczniów  ciekawym urozmaiceniem lekcji historii. Nad akcją patronat honorowy sprawował Minister Edukacji Narodowej.