Dla rodziców o koronawirusie

Opublikowano: 2020-02-28 15:22

Szanowni Państwo

W związku z pojawieniem się w niektórych krajach europejskich zachorowań na koronowirusa apeluję o nie posyłanie do szkoły czy przedszkola przeziębionych i chorych dzieci.

Proszę zwrócić uwagę dzieci na przestrzeganie zasad higieny, częste mycie rąk ciepłą wodą i mydłem oraz ochronę podczas kaszlu i kichania.

W szkole przeprowadzimy kampanię informacyjną oraz powiesiliśmy instrukcje mycia rąk. Razem z panią pielęgniarką przeprowadzimy z dziećmi pogadanki na ten temat.

Zwrócę uwagę pracownikom szkoły, aby nie przychodzili do pracy podziębieni.

Jeżeli osoby zdrowe nie miały kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

Jeżeli ktoś spostrzega objawy grypopodobne i wrócił z terenów występowania koronowirusa lub miał kontakt z osobą chorą, to powinien powiadomić o tym najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosić się do oddziału zakaźnego.

Dodatkowo podpowiadam, że więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Są tam na bieżąco publikowane komunikaty.

Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej:

W przypadku pytań można również dzwonić na całodobową infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590

Waldemar Parszyk