Dzień Ziemniaka

Opublikowano: 2018-10-15 20:23, Numer artykułu: 5959 , Autor: H.Koźmińska
12 października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Obchody rozpoczęły się już od rana, dzieci wraz z wychowawczyniami wykonały z ziemniaków ludziki, zwierzęta, uczyły się piosenki o ziemniaku i bawiły się z ziemniakiem w roli głównej. Przed obiadem udaliśmy się na boisko przedszkolne gdzie czekali na nas król ziemniak i królowa ziemniak, powitali nas bardzo serdecznie i zaprosili do zabawy. Ten dzień był okazją nie tylko do jedzenia ziemniaków, ale także do wyścigów i konkursów, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Było więc celowanie ziemniakami do pudła, był slalom z łyżką na której drżał ziemniak i wiele, wiele innych które przyniosły wszystkim wiele radości. Na zakończenie zjedliśmy pyszne gotowane w mundurkach ziemniaki. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych ziemniaków bez mundurka.