Egzamin próbny online

Opublikowano: 2020-03-26 17:52

Egzamin próbny dla wszystkich chętnych uczniów!

Drodzy uczniowie i rodzice klas ósmych .

Zachęcamy  do przystąpienia  do egzaminu próbnego przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Egzamin zostanie przeprowadzony przez Internet w dniach 30 marca-1 kwietnia 2020r.

Arkusze do egzaminu próbnego

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych( www.oke.gda.pl )

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

Terminy publikacji materiałów

Materiały zostaną opublikowane na stronach CKE oraz OKE w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Po pobraniu odpowiedniego Arkusza należy rozwiązywać zadania w odpowiednim czasie

j. polski - 120 minut, (uczniowie z dysleksją, cudzoziemcy 180minut)

matematyka – 100 minut, (uczniowie z dysleksją, cudzoziemcy 150 minut)

j. angielski, j. niemiecki – 90 minut, (uczniowie z dysleksją, cudzoziemcy 135 minut)

Rozwiązanie zadań należy zapisać w dogodny dla ucznia sposób, np.:

• w pliku w edytorze tekstów
  • na wydruku – jeżeli w domu jest drukarka
  • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie)
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania

Następnie proszę przesłać rozwiązania do nauczycieli przedmiotów e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kart rozwiązań.

Uczniowie!

Próbny egzamin to dla Was kolejna szansa pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie. Pozwoli też na sprawdzenie wiadomości i umiejętności, które opanowaliście już , a które wymagają jeszcze doskonalenia.

Liczymy na Waszą samodzielność podczas rozwiązywania zadań.

Powodzenia!