Idą święta - świąteczna zbiórka żywności

Opublikowano: 2019-12-04 15:15

29 i 30 listopada w całej Polsce odbyła się ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI.Honorowy patronat nad tą akcją wolontariatu objął Prezydent Polski Andrzej Duda, który powiedział we wtorek w Warszawie, że "W każdym z nas jest potrzeba czynienia dobra". W tym roku w akcji udział wzięło ok. 55 tys. wolontariuszy w całym kraju. Wśród nich byliśmy i my. W sobotę od godz. 10.30 - do 16.30 przedstawiciele naszego szkolnego wolontariatu włączyli się w ideę szerzenia dobra i wspierania drugiego człowieka. Poświęcając swój wolny czas zbieraliśmy artykuły spożywcze , które trafią do podopiecznych organizacji charytatywnych, które wspierają najuboższych. Pomoc dotrze na Święta Bożego Narodzenia m.in. do rodzin wielodzietnych , dzieci z domów dziecka , osób bezdomnych, samotnych i chorych. Nasi wolontariusze  podczas sobotniej akcji zebrali ok. 120 kg żywności.Wszystkim, którzy poświecili swój wolny czas dziękujemy za taką piękną postawę,jesteśmy z was dumni.