Informacja dla rodziców 12.03.2020

Opublikowano: 2020-03-12 11:03

Szanowni Państwo, dokonaliśmy sprostowania w dacie zamknięcia szkoły  na stronie internetowej szkoły. Szkoła będzie zamknięta w dniach 16-25 marca. Błąd wynika z różnych przekazów medialnych.

W tym okresie nie odbędzie się zebranie z rodzicami oraz nie będzie funkcjonował szkolny „Orlik”. Bardzo proszę o zwiększenie kontroli nad dziećmi, aby nie przebywały w miejscach dużych skupisk, nie chodziły do marketów, nie spotykały się z innymi dziećmi. Ten czas należy wykorzystać na działania profilaktyczne, naukę większej higieny, zadbanie o ich zdrowie oraz Państwa i Rodziny. Z badań wynika, że dzieci często przenoszą koronawirusa, a nie przejawiają symptomów choroby, bądź na szczęście przechodzą ją łagodnie. Inaczej ma się sprawa z nami dorosłymi!

Jeżeli mają Państwo dziecko do 8 roku życia to przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Aby otrzymać zasiłek należy wypełnić druk Z-15A. Wszystkie informacje na stronie internetowej ZUS.

Na stronie internetowej szkoły będą zamieszczone  ważne informacje oraz materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu, które przygotują  nauczyciele. Za wykonanie zadań istnieje możliwość otrzymania dodatkowe oceny.

Dodatkowo uczniowie mogą korzystać z bezpłatnych  i dostępnych dla wszystkich materiałów  edukacyjnych na stronie  internetowej https://epodreczniki.pl/