Informacja dla rodziców w sprawie nauki zdalnej

Opublikowano: 2020-10-25 21:04

Dzień dobry.

Szanowni Rodzice w związku Rozporządzeniem Rady Ministrów Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Rozporządzeniem  Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka z dnia 23 października 2020 r., od dnia 24.10.2020 r. do dnia 8.11.2020 r.  w klasach 4-8 obowiązuje edukacja na odległość (poza szkołą).

Zarządzenie regulujące w szczegółach naukę zdalną w naszej szkole jest już umieszczone na stronie szkoły i wysłane przez e-dziennik.

Oto kilka dodatkowych informacji dla Państwa i uczniów:

1. Oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 będą funkcjonowały bez zmian.

2. Świetlica dla uczniów klas 1-3 pracuje bez zmian.

3. Zajęcia logopedyczne oraz wsparcie pedagoga  kierowane do uczniów klas 1-3 będzie odbywać się bez zmian.

4. Uczniowie starsi, rodzice w godzinach dopołudniowych (11.00-13.00) mogą korzystać z telefonu służbowego do p. pedagog tel.: 503 604 565 bądź kontaktować się z sekretariatem szkoły tel.: 52 322 57 01.

5. Kuchnia będzie przygotowywała obiady dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3. Nadpłaty za obiady uczniów klas starszych będą zwracane. W najbliższym czasie p. intendent nawiąże z Państwem kontakt.

6. Uczniowie starsi będą pozyskiwać informacje z internetowej strony szkoły a następnie korzystać z  aplikacji Microsoft Teams lub w sytuacji braku infrastruktury informatycznej, uczniowie bądź ich rodzice, będą  raz w tygodniu odbierać ze szkoły zestaw do pracy w formie papierowej, a po tygodniu oddawać go do oceny (potrzebę korzystania z wersji papierowej należy jak najszybciej zgłosić wychowawcy klasy).

7. Lekcja w nauczaniu zdalnym trwać będą 30 minut. Nie jest to jednoznaczne, że nauczyciel i dzieci będą na wizji cały czas. Zakładam, że interakcja w Microsoft Teams może trwać całe 30 minut, być może nauczyciel na początku lekcji omówi zagadnienie a następnie rozłączy się aby uczniowie mogli wykonać zadanie i pod koniec lekcji ponownie nawiąże połączenie w celu pozyskania informacji od dzieci nt. ćwiczenia czy omówi zadanie domowe. Może się zdarzyć, że nauczyciel jednego dnia omówi zadanie na dzień następny. Korzyść z tego taka, że uczeń nie spędzi pół dnia przed komputerem, bądź odda komputer rodzeństwu. Lekcje będą odbywały się o pełnych godzinach np. 8.00, 9.00… wg planu na stronie szkoły. Czas przerwy pomiędzy lekcjami można wykorzystać na wykonanie pracy domowej. Jeżeli do nauczania zdalnego dołącza dzieci klas młodszych, ich lekcje będą rozpoczynały się o godzinach np. 8.30, 9.30… aby mogły wymieniać się w pracy przy komputerze ze starszym rodzeństwem.

8. Prace uczniów przekazywane będą do oceny tylko przez aplikacje Microsoft Teams, na wskazany adres e-mail przez nauczyciela bądź w formie papierowej. Obecnie nie będą oceniane prace przesyłane w formie SMS, MMS.

9. Należy pamiętać, że dziecko do 16 r.ż. w godzinach 8.00-16.00 przemieszcza się pod opieka dorosłego, chyba że przemieszczanie się ma na celu dotarcie do szkoły albo powrót z niej do miejsca zamieszkania  (dodatkowo obowiązuje wszystkich nakaz zasłaniania ust i nosa).

Drodzy Rodzice, jestem świadomy jakie trudności sprawia nam wszystkim obecna sytuacja. Zapewniam, że edukacja Waszych dzieci będzie odbywała się systematycznie, na miarę możliwości o ile razem zmierzymy się z tym wyzwaniem.

Ponad wszystko życzę Wam i moim Uczniom zdrowia.

Jeżeli zdrowie dopisze, będę na swoim miejscu w szkole i deklaruję wsparcie.

Z poważaniem Waldemar Parszyk