Informacja o nałożeniu kwarantanny

Opublikowano: 2020-11-22 12:40

Szanowni Rodzice przedszkolaków grup 0b i 0c

Informuję, że w czwartek tj. 19 listopada 2020r.  piętnaścioro dzieci z grup przedszkolnych 0b, 0c miało kontakt z osobą, która zachorowała na COVID-19 (rodzice tych dzieci zostali powiadomieni telefonicznie).

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Powiatowy Inspektor Sanitarny nakłada kwarantannę na piętnaścioro dzieci i troje pracowników szkoły w okresie od 20.11.2020 r. do 29.11.2020 r.

Rodzic opiekujący się dzieckiem przebywającym na kwarantannie ma prawo do zasiłku opiekuńczego. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie ZUS lub po wybraniu linku poniżej.

Dodatkowo informuję, że od poniedziałku do piątku w aplikacji Microsoft Teams dzieci objęte kwarantanną będą mogły korzystać z zajęć z ed. przedszkolnej, z j. angielskiego i religii wg planu zamieszczonego na stronie szkoły (plan lekcji edukacja zdalna). Spotkania dla dzieci nie są obowiązkowe.

Korzystanie z aplikacji Microsoft Teams jest opisane na szkolnej stronie w zakładce Office 365.

Mam nadzieję, że pomimo trudności obecnego czasu utrzymujecie Państwo zimną głowę i spokój, bo jak zapewne Państwo wiecie postawa rodzica wpływa na poczucie bezpieczeństwa dziecka. Życzę zdrowia i pozdrawiam.

Z poważaniem Waldemar Parszyk