Inowrocław - miasto na soli
Opublikowano: 2026-06-24 11:04
W czerwca klasa 5b wybrała się na wycieczkę do Inowrocławia. Podróż pociągiem była już pierwszą atrakcją i dostarczyła wielu emocji. Na miejscu uczniowie spacerowali po Parku Solankowym, podziwiali tężnie solankowe, ogrody zapachowe oraz korzystali z placu zabaw.
Klasa odwiedziła również pijalnię wód "Inowrocławianka i "Jadwiga", gdzie poznała smak wód uzdrowiskowych, a także chatę kujawską, która przybliżyła im dawne życie mieszkańców regionu. Uczniowie spędzili też chwilę w palmiarni.
Ciekawym punktem programu było Muzeum Solnictwa, w którym podziw budziły ściany wyłożono różową solą, ażurowe żyrandole oraz inne przedmioty wykonane z soli. Uczniowie dowiedzieli się, że kopalnia, która rozciąga się pod powierzchnią Inowrocławia została zalana wodą, ponieważ zaczęły się zapadać kolejne budynki mieszkalne.
Nie zabrakło też czasu na posiłek i odpoczynek - oczywiście w McDonalds.
Po dniu pełnym wrażeń i zabawy klasa wróciła pociągiem do Bydgoszczy.