Interaktywna podłoga

Opublikowano: 2024-02-01 15:39

W naszej szkole zostały zamontowane  interaktywne pomoce dydaktyczne – dwie podłogi interaktywne (na korytarzach 1. i 3. piętra).

To multimedialne urządzenie przeznaczone jest do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Pozwala bawić się, rywalizować, a przy okazji uczyć się całej grupie dzieci. Pobudza wyobraźnię, integruje i umożliwia pozbycie się nadmiaru energii. Zabawa i nauka z jego wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Dzieci przeżywają wspaniałe przygody podczas korzystania z tego urządzenia m.in.: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park,  grają w piłkę nożną , tenisa, poznają instrumenty , przeciągają linę, biegną po bieżni, zbierają dobre emocje. Mogą też sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego nazywając owoce czy nauczyć się logicznego myślenia podczas gry w kółko i krzyżyk. Czas spędzony z podłogą interaktywną mija bardzo szybko i dostarcza niezapomnianych wrażeń.