Kajakarze z medalami w Mistrzostwach Polski!

Opublikowano: 2024-09-06 14:04

28-31 lipca na poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie. Udział w regatach wzięło blisko 400 zawodników z rocznika 2010-2012 z całego kraju. Uczniowie z naszych klas sportowych poprzedzili start w Mistrzostwach okresem przygotowawczym na zgrupowaniu w Chomiąży Szlacheckiej oraz bydgoskim Brdyujściu. Pracowity czerwiec i lipiec zaowocowały świetną dyspozycją na najważniejszych zawodach w sezonie. Pokazali się z najlepszej możliwej strony, że są jednymi z najlepszych w swoich rocznikach w Polsce i trzeba się z nimi liczyć w walce o medale. Piękna walka i serce oddane na torze zaowocowały następującymi wynikami na mecie:
1 miejsce i tytuł Mistrzów Polski w C-4 1000m zdobyli Alan Holesiński 7b i Antoni Maćkowiak 7b razem z Arturem Szwankowskim i Mateuszem Przybeckim SP2
2 miejsce w C-4 1000m Weronika Kozlowska 7b i Alisa Grigorczuk 8b wraz z Oliwią Kowalkowską i Veroniką Chechelnytską z SP2
3 miejsce w C-2 1000m Alisa Grigorczuk 8b i Veronika Chechelnytska SP2
6 miejsce w C-1 1000m Weronika Kozlowska 7b

14 miejsce w K-1 2000m i K-4 2000m Julia Kryszak 8b
Warto dodać, że w wyścigu dwójek młodzików na medalowej pozycji płynęli Alan Holesiński z Antonim Maćkowiakiem. Niestety tuż przed metą potknęli się i zaliczyli wywrotkę, która uniemożliwiła ukończenie rywalizacji. Taki jest sport, chłopacy niepowodzenie zamienili kolejnego dnia złotem w czwórce.

Podsumowując trzy medale Mistrzostw Polski zdobyli nasi uczniowie, pokazując, że klasa sportowa to był strzał w „dziesiątkę”! SP10 z Okola jest już znana w polskich kajakach i ma kolejnych mistrzów.
Wielkie brawa i gratulacje dla zawodników oraz dla trenerów!