Klasa 2c z wizytą w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego

Opublikowano: 2023-11-15 14:32

Uczniowie klasy 2c w ramach innowacji pedagogicznej "Palcem po mapie, czyli atrakcje turystyczne Polski" odwiedzili MOB i tym samym poznali jedną z atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Podczas wizyty w muzeum uczniowie zapoznali się z historią SPICHLERZY BYDGOSKICH nawiązujących do tradycji handlowych miasta- a to wszystko odbyło się w formie podróży "magicznym wehikułem czasu". Uczniowie przenieśli się do średniowiecza i wzięli udział w nadaniu praw miejskich naszemu miastu oraz poznali XIV wiecznych rzemieślników, na koniec zajęć stworzyli średniowieczną zabudowę miasta. Była to z pewnością ciekawa i "żywa" lekcja historii, dla większości uczniów pierwsze zwiedzanie muzeum, a tym samym początek muzealnej przygody.