Opublikowano: 2020-10-15 15:12

Dyrektor szkoły przypomina, że uczniowie podczas drogi do szkoły, na ulicy, mają obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic.

Uczniowie bez maski lub przyłbicy nie powinni wchodzić do szkoły. Uczeń bez maski powinien wrócić do domu lub zakupić ją w pobliskich sklepach. Najlepiej jest spakować do plecaka kilka sztuk zastępczych, które będą na zmianę lub do użyczenia osobie, która jej zapomni albo zgubi.

Na korytarzach, w szatni i innych częściach wspólnych dzieci i nauczyciele mają obowiązek zasłaniać usta i nos. Na lekcjach nie trzeba, na lekcjach w-f nie wolno.

Ważne jest, aby przestrzegać zasad higieny, zawsze dezynfekować ręce przy wejściu do szkoły, stosować dezynfekcję rąk podczas przerw, często myć ręce, zwłaszcza przed zjedzeniem śniadania czy obiadu.

Unikajcie dotykania rękami oczu, nosa i ust. Zasłaniajcie usta i nos zgiętym ramieniem podczas kichania czy kaszlu. Zachowujcie bezpieczną odległość.

Pamiętajcie, do szkoły przychodzicie tylko zdrowi! Osoby z objawami chorobowymi będą odizolowane, a rodzice będą zobowiązani przyjechać po dzieci do szkoły. Jeżeli zostanie stwierdzona u Was choroba COVID – 19 lub zachoruje osoba w Waszym domu, koniecznie poinformujcie o tym szkołę!

Pamiętajcie, że wspólnie odpowiadamy za bezpieczeństwo swoje i innych.

Życzę Wam zdrowia. Pozdrawiam, Waldemar Parszyk