List do rodziców przedszkolaków

Opublikowano: 2020-10-29 15:14

Szanowni Rodzice, niestety z przykrością stwierdzam, że w ostatnich dniach do oddziałów przedszkolnych przyprowadzane są chore dzieci. Mają kaszel, katar, wykazują objawy chorobowe. Zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest Państwu z dnia na dzień zapewnić opiekę swoim pociechom.

Pozwolę sobie jednak przypomnieć, że Statut szkoły określa, że tylko zdrowe dzieci mogą korzystać z zajęć w przedszkolu. Dodatkowo na podstawie decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego mam obowiązek i prawo odizolować dziecko z symptomami chorobowymi od dzieci zdrowych.

Drodzy Rodzice, obecny stan zdrowia w naszym kraju stwarza wiele trudności i budzi różnorakie lęki. Kroki, które podejmujemy nie są jedynie naszymi wymysłami. Problem naprawdę istnieje i dotyka kadrę pedagogiczna, co przekłada się również na bezpieczeństwo Państwa dzieci. 16 i 17 października z pięciu nauczycielek przedszkola, zdolna do pracy była tylko jedna Pani. Pozostałe Panie były na zwolnieniach lekarskich.  Analogiczny problem wystąpił też u nauczycieli w klasach starszych . Doświadczyliśmy również straty członków naszych rodzin właśnie z powodu panującej pandemii. Te statystki w dosadny sposób obrazują stan zdrowia dzieci i nauczycieli w naszej szkole.

Liczę na zrozumienie i Państwa odpowiedzialność. To od nas zależy stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.

Z poważaniem W. Parszyk