List na wakacje

Opublikowano: 2021-06-24 14:27

Szanowni Nauczyciele, drodzy Uczniowie,

za chwilę pożegnamy wyjątkowy rok szkolny 2020/21. Zapamiętamy go jako trudny, inny i chyba jakiś dłuższy...

Z dala od szkoły czuliśmy się samotni. Łączyły nas komputery i telefony, brakowało żywych ludzi, wyrazu twarzy, gestu, osobistego kontaktu. To wszystko na szczęście minęło i oby nigdy nie wracało. W pracy zdalnej nauczyliśmy się, że nie cel i jego realizacja są najważniejsze, ale towarzyszący nam człowiek. „Przez okienko” laptopa nawiązywaliśmy inne niż do tej pory relacje, odkrywaliśmy się na nowo. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, o zdrowiu, o literaturze, o sztuce, o historii, o liczbach, o religii – a tak naprawdę szukaliśmy się nawzajem „ po drugiej stronie lustra”. Okazało się, że szkoła, to nie tylko „ja”, ale to „my”. To przede wszystkim wymiana myśli, rozmowa, śmiech, przyjaźń, towarzystwo, sukcesy, porażki, to hałas na przerwach i emocje na Orliku, to piękne zapachy w stołówce, to skupienie na sprawdzianie i podzielona na pół kanapka.

Szkoła jest potrzebna do życia!

Po tych 10 miesiącach stwierdzam: jesteście wspaniali! Wszyscy: od najmłodszego przedszkolaka do najstarszego pracownika. Dziękuję Wam! Zasłużyliście na pochwałę dyrektora!

Pozostaje odebrać świadectwa i życzyć sobie udanych wakacji i urlopów.

„MAMY TO!”

Wakacje stają się faktem! Do zobaczenia 1 września! Uważajcie na siebie, wracajcie szczęśliwie!

Waldemar Parszyk