MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY pt.: „PIEŚŃ CYGAŃSKA Z PAPUSZY GŁOWY UŁOŻONA”

Opublikowano: 2023-02-21 14:20

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w Miejskim Konkursie Plastycznym pt.: „PIEŚŃ CYGAŃSKA Z PAPUSZY GŁOWY UŁOŻONA”.

Cele konkursu:

• popularyzacja literatury romskiej, wierszy poetki Papuszy
  • wykonanie ilustracji do wiersza
  • rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej
  • wyrażanie własnych spostrzeżeń inspirowanych literaturą romską
  • uwrażliwienie na piękno natury
  • wspieranie dzieci na rzecz otwartości społeczności szkolnych z różnych kręgów kulturowych i społecznych

Regulamin konkursu:

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z bydgoskich przedszkoli, szkół oraz placówek pozaszkolnych.

Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie malarskiej pracy plastycznej ilustrującej wybrany w konkursie wiersz Papuszy (załącznik nr 2 do konkursu).

Organizator oczekuje prac prezentujących piękno natury, sceny rodzajowe z Cyganami, odwołanie do tradycji polskiej i romskiej.

Prace należy wykonać w formacie A3 lub A4 techniką dowolną malarską - płaską, bez materiałów sypkich.

Kryteria oceny prac: samodzielność, pomysłowość, estetyka wykonania pracy, trafność przekazu.

Na odwrocie pracy należy umieścić kartę uczestnika wypełnioną drukowanymi literami- załącznik 1.

Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły lub przesłać pocztą do dnia 31.03.2023 r. pod adresem organizatora:

ul. Śląska 7, 85-235 Bydgoszcz

z dopiskiem konkurs „PIEŚŃ CYGAŃSKA Z PAPUSZY GŁOWY UŁOŻONA”

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 05.04.2023 r. Wyniki będą ogłoszone na stronie internetowej szkoły www.sp10.edu.bydgoszcz.pl

Laureatów konkursu wyłoni komisja powołana przez organizatorów.

Nagrody i dyplomy dla laureatów zostaną wysłane pocztą.

Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji prac oraz wykorzystania imienia i nazwiska, wizerunku autorów oraz nauczycieli do promocji konkursu, organizacji wystaw.

Prace nie podlegają zwrotowi.

Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z zapoznaniem się oraz zaakceptowaniem zamieszczonej poniżej klauzuli informacyjnej z zakresu ochrony danych osobowych, zgody na publikację wizerunku oraz na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z konkursem.