Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym

Opublikowano: 2021-08-21 09:42
W weekend 24-25 lipca na poznańskiej Malcie odbyły się 36. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz 20. Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym. Nasi zawodnicy zdobyli sześć medali: dwa złote, srebrny i trzy brązowe.
Dawno nie było tylu emocji podczas startów naszych zawodników. Praktycznie każdy finał z udziałem naszych kończył się miejscem w czołówce. Głośny doping kibiców na ostatnich metrach niósł naszych po wysokie lokaty. W sobotę zaczęło się od wyścigu Oliwii Le-Khac, po świetnym finiszu wywalczyła brąz. Chwilę później Karolina Górska dopłynęła na mętę jako czwarta. Po bardzo udanej sobocie niedziela była po prostu wyśmienita! Pięć medali oraz trzy razy czwarte miejsca. Tego się nie da opisać, to trzeba było zobaczyć! Najpierw dwójka kanadyjkarzy Alan Szymanski i Krystian Żurawski obronili tytuł z ubiegłego roku. Kolejne miejsce na podium zdobyły kajakarki Julia Dziekan i Wiktoria Drzewiecka, które dopłynęły na trzeciej pozycji. Następnie tytuł Mistrzów Polski zdobyła czwórka kanadyjkarzy. W jej składzie byli Alan Szymanski, Radosław Rowinias i Oskar Dekowski, którzy zdecydowanie wygrali swój wyścig nie dając szans rywalom. Ostatni medal i tytuł vicemistrzyńi Polski zdobyła Oliwia Le-Khac w dwójce kanadyjce.