Nasze recytatorskie sukcesy

Opublikowano: 2019-11-17 12:32

W czwartek, 14 listopada, 5 uczniów z klasy IVa wzięło udział w VII Miejskim Konkursie Recytatorskim pt. "Bydgoska Liga Poetycka" organizowanym przez MDK nr 4 w Bydgoszczy. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i pozytywnych zachowań, propagowanie polskiej literatury oraz piękna naszego języka, a także wyszukiwanie osobowości artystycznych, pobudzanie do twórczych inspiracji.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, a prezentowane teksty różnorodne. Jurorzy oceniali przede wszystkim dobór repertuaru, poprawność wymowy, płynność, dykcję recytacji oraz środki wyrazu artystycznego i opanowanie pamięciowe tekstu. Nasi uczniowie nie mieli sobie równych i znaleźli się w czołówce najlepszych recytatorów w Bydgoszczy, osiągając zaszczytne miejsca na podium. I tak:

I miejsce zajęła Marta Śledź
II miejsce należało do Szymona Burczyńskiego
Wyróżnienie zdobyła Lena Zielinska

Naszych recytatorów przygotowywała pani Jolanta Markwitan.
Zwycięzcom gratulujemy sukcesów i liczymy na więcej:)