Nauczanie zdalne od 9 listopada

Opublikowano: 2020-11-05 15:38
Drodzy Rodzice uczniów klas 1-3
Od 9 listopada br. decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego zawieszone zostaną zajęcia stacjonarne. Przechodzimy na pracę na odległość korzystając z aplikacji Microsoft Teams.
Każde dziecko otrzymało swój login i hasło. Dzieci razem z nauczycielami ćwiczyli logowanie w szkole. Mam nadzieję, że damy radę! Jeżeli nie pierwszego dnia, to następnego, następnego… Jak zawsze nauczymy się!
W razie trudności proszę o kontakt z wychowawcami lub Panią Wicedyrektor Majchrzak. Aplikacja umożliwia kontakt online, napisanie wiadomości na czacie, wykonanie telefonu do nauczyciela, załączenie odrobionej pracy domowej, przesłanie zdjęcia…
Instrukcja logowana jest na stronie szkoły w zakładce Office 365.
Na stronie szkoły pojawi się plan spotkań dla uczniów wraz z zadaniami do realizacji czy pobrania. Każdego dnia nauczyciel wychowawca ustali godzinę spotkania a następnie po omówieniu zadań rozłączy się aby dzieci nie siedziały przed komputerem kilka godzin. Być może tego samego dnia nauczyciel zaplanuje kolejne spotkanie aby podsumować zadanie, omówić wyniki, efekty pracy dzieci. Lekcje z języka angielskiego i religii będą w Teams zgodnie z planem. Zajęcia w Teams będą odbywały się o godzinie np.: 8.30, 9.30…, ponieważ założyliśmy, że o pełnych godzinach łączą się uczniowie klas 4-8. Dzięki temu w domach w których są dzieci z różnych klas to dostęp do komputera, telefonu będzie łatwiejszy. Formę (w jaki sposób, czy w Teams,  na jaki adres…) w jakiej uczniowie wysyłają pracę do oceny ustali wychowawca czy nauczyciel uczący.
W sytuacji braku infrastruktury informatycznej, uczniowie bądź ich rodzice, będą  raz w tygodniu (we wtorki) odbierać ze szkoły zestaw do pracy w formie papierowej, a po tygodniu oddawać go do oceny (potrzebę korzystania z wersji papierowej należy jak najszybciej zgłosić wychowawcy klasy). Jeżeli dojdzie do kwarantanny narodowej, z propozycji papierowej prawdopodobnie zrezygnujemy.
Świetlica pracuje zgodnie z wcześniejszym planem, dla uczniów, których rodzice pracują w służbach medycznych i mundurowych. Fakt zgłoszenia dziecka do świetlicy, w czasie nauczania zdalnego, należy zgłosić na 2 dni przed planowanym korzystaniem ze świetlicy.
Kuchnia nie będzie przygotowywała obiadów dla dzieci szkolnych.
Zarówno uczniowie, jak i rodzice w godzinach dopołudniowych (11.00-13.00) mogą korzystać ze wsparcia pedagoga szkolnego. Telefon służbowy do p. pedagog - tel.: 503 604 565.
W celu omówienia różnych spraw, trudności można kontaktować się również z sekretariatem szkoły tel.: 52 322 57 01.
Drodzy Rodzice, jestem świadomy, że nauczanie na odległość nakłada na Was sporo trudności, często burzy porządek dnia. Wiem, że dzieci bez Waszego wsparcia nie poradzą sobie w nauczaniu zdalnym. Państwa pomoc jest nieoceniona a współpraca z nauczycielami wręcz niezbędna. Liczę na Was!
Deklaruję zaangażowanie z mojej strony, będę wspierać nauczycieli w tym trudnym czasie. Wszystko to po to, aby Państwa dzieci a moi uczniowie, na miarę możliwości rozwijały się, aby korzystały z czasu dziecięcego i szkolnego.
Pozdrawiam, życzę zdrowia Waldemar Parszyk