Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag w Warszawie

Opublikowano: 2020-01-07 15:09

Dnia 18.12.2019 roku nasza drużyna czwartoklasistów wyruszyła do Warszawy na Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. Uczniowie reprezentowali nie tylko naszą szkołę, ale również województwo kujawsko-pomorskie. Oprócz drużyny z SP 10 nasz region w kategorii klas V reprezentowali uczniowie z SP 32 z Bydgoszczy, a klas VI SP z Dąbrowy Chełmińskiej. W turnieju w kategorii klas IV brało udział 12 drużyn. W eliminacjach grupowych zawodnicy SP 10 rozegrali mecze z SP 22 z Częstochowy oraz SP 12 z Białegostoku. Uczniowie z Częstochowy zaskoczyli naszych zawodników żelazną obroną i konsekwencją w ataku. Przegrana 0:3 z późniejszymi mistrzami nie podcięła skrzydeł naszym uczniom. Spotkanie z Białymstokiem było zacięte, ale i tym razem czwartoklasiści z SP 10 musieli uznać wyższość przeciwnika i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Pozostała walka o miejsca VII - IX. W meczu z SP z Łuszczowa poziom obu drużyn był wyrównany - padł remis 3:3. W ostatnim meczu nasi uczniowie zwyciężyli 2:1 z zawodnikami SP z Zabratówki. Drużyna SP 10 zajęła ostatecznie VII miejsce! Gratulacje dla naszej ekipy za tak wspaniały wynik. Podziękowania należą się również trenerce Pani Agnieszce Pietrzak oraz opiekunom Panu Piotrowi Polasikowi oraz Pani Kamili Morkowskiej, a także trenerowi Panu Sebastianowi Misiunowi, który podczas wyjazdu dbał o wszystkie zespoły z naszego województwa. Życzymy dalszych sukcesów naszej drużynie rugby tag! Reprezentanci szkoły SP 10, którzy brali udział w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag w kategorii klas IV: Wojciech Brąszkiewicz, Jakub Cichowski, Julia Gackowska, Marta Lampka, Oliwier Le-Khac, Alan Le-Khac, Kacper Matuszak.