SP 10 kolęduje

Opublikowano: 2019-01-12 15:02

Pierwszy koncerty odbył się dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Cały koncert otworzyła Antosia wraz z przedszkolakami z grupy 0c w wykonaniu piosenki "Little snowflake". Również usłyszeliśmy grupę 0b w wykonaniu świątecznej angielskiej piosenki wraz z tańcem. Przygotowała ich p. Hanna Koźmińska. Każda grupa przedszkola jak i klasa zaśpiewała jedna polską kolędę pod czujnym okiem swoich wychowawców. Uczniowie śpiewali do podkładów jak i do akompaniamentu gitary. A na końcu usłyszeliśmy naszych nauczycieli w kolędzie „Gdy się Chrystus rodzi”.

Drugi koncert również otworzyła świąteczna piosenka angielska. Zaśpiewali ją uczniowie z klasy 7b z grupy p. Małgorzaty Tram. Na tym koncercie usłyszeliśmy również piękne polskie kolędy jak i pastorałki, które uczniowie przygotowywali na lekcjach muzyki pod kierunkiem p. Agnieszki Peplińskiej i swoich wychowawców. Uczniowie również śpiewali do podkładów jak i akompaniamentu gitary, a uczniowie klas 4c i 5c zagrali sami na instrumentach perkusyjnych. Nie zabrakło znanej piosenki „Jinglle bells” w wykonaniu polsko-angielskim, jak również najpiękniejsza polska kolęda „Cicha noc” była zaśpiewana w dwóch językach. W tym roku również mieliśmy solowe występy Marcin z klasy 6b zaśpiewał dla nas "Oj Maluśki, Maluśki", a Oliwia z klasy 7a 4 zwrotę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Zwieńczeniem całego koncertu było wykonanie kolędy „Gdy się Chrystus rodzi” w wykonaniu nauczycieli i wspólnym wraz z uczniami zaśpiewaniem „Gloria in exscelsis Deo”, czyli „Chwała na wysokości Bogu”.