Opublikowano: 2022-03-29 16:26
W ramach promocji i rozwoju czytelnictwa 16 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z bydgoską poetką, redaktorką tekstów Marzeną Nowakowską.
W trakcie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć almanachy, w których znajdowały się wiersze autorki. Pani Marzena opowiedziała dzieciom w jaki sposób powstają wiersze, czym różni się poezja od opowiadania. Odpowiedziała na wszystkie nurtujące przedszkolaków pytania dotyczące jej osoby oraz twórczości. Na zakończenie przeczytała dzieciom dwa wiersze "O odważnym lwie" i "Dlaczego mrówki chodzą boso" oraz piękne opowiadanie, które przedszkolaki słuchały z zapartym tchem pt. "Rękawica".
W ramach podziękowań za ciekawe spotkanie dzieci wręczyły autorce własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami świątecznymi. Pani Marzena zostawiła również prezent dzieciom swoją płytę z dedykacją.