Opublikowano: 2023-11-10 17:24

Każdego roku w naszej szkole poświęcamy dłuższą chwilę na rozmyślania o naszej ojczyźnie.

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał

Żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.

Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały

które nam po przodkach w spuściźnie zostały…

10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel. Na początku odśpiewano hymn narodowy. Następnie przedstawiono rys historyczny dążeń Polaków do odzyskania niepodległości. Widowisko było przeplatane recytacją wierszy, cytatami marszałka Józefa Piłsudskiego i śpiewaniem pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru. Tego dnia wszyscy uczniowie byli ubrani w stroje galowe, a na piersiach widniały biało-czerwone kotyliony.

9 listopada klasy 1-3 świętowały zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie wykonali 11 zadań, które ukryte były w różnych zakątkach szkoły. Zadania polegały na omówieniu regulaminu małego patrioty, analizie mapy naszego kraju, opisie symboli narodowych, rozwiązaniu quizu wiedzy o Polsce, zaśpiewaniu hymnu oraz symbolicznym biegu sztafetowym z biało-czerwoną flagą. Te zadania poszerzyły wiedzę dzieci na temat ich narodu i jego historii.