Wolontariat

W naszej szkole działa grupa młodych ludzi, którzy robią coś pożytecznego. W tym roku jest nas około 30 osób. Zajęcia odbywają się w czwartki w dwóch grupach - o godz. 15.40 w sali nr 301.
Dla nas praca w wolontariacie to fajny czas, czas dobrze spożytkowany, czujemy, że w swoim życiu robimy naprawdę coś dobrego dla innych, czujemy, że jesteśmy na swoim miejscu. W ramach naszej pracy nie tylko w szkole ale i w naszym mieście bierzemy udział w różnych akcjach organizowanych np. przez: Urząd Miasta Bydgoszczy, Hospicjum im. ks. J. Popiełuszki, Parafię Świętej Trójcy, bydgoskie szpitale oraz wszędzie tam gdzie możemy pomóc. W wolontariacie zdobywamy umiejętności, aby nasze życie nie było puste, ale dało nam i innym wiele radości i choć jest nas niewielu to działamy dla wielu. Staramy się pomagać jak tylko możemy i potrafimy. Poczucie, że jest się dla kogoś  ważnym dodaje nam skrzydeł.
Mamy też swoją nazwę i znak. Oto one:
- hasło brzmi: "NIEWIELU DLA WIELU",
- nasz znak: SERCE - które jest gotowe by pomagać i służyć innym.
Chcemy, aby wreszcie wielu dorosłych mówiło dobrze o młodzieży, że jest dobra, mądra, nie wulgarna, ale odpowiedzialna.
Jeśli chcesz się do nas przyłączyć - ZAPRASZAMY !

Opiekunowie:
- p. Anna Błażejak