Wycieczka do Gniezna

Opublikowano: 2021-12-14 08:58

Uczniowie klas III wzięli udział w wycieczce do Gniezna.

O legendarnych początkach Polski dowiedzieli się już podczas jazdy autokarem. Na miejscu czekało na nich moc atrakcji. W Katedrze Gnieźnieńskiej o początkach państwa polskiego ciekawie opowiadała pani przewodnik. Uczniowie z zapartym tchem wsłuchiwali się w jej opowieści m. in. o św. Wojciechu. Nikt nie bał się zejść do katedralnych podziemi. Jedna z uczennic zapowiedziała nawet, że właśnie tu weźmie w przyszłości ślub, kiedy usłyszała, że nowożeńcy mają możliwość przejścia przez Drzwi Gnieźnieńskie po zawartym sakramencie.

Po wizycie w restauracji Mc Donald’s wszyscy uczestnicy ruszyli na dalsze zwiedzanie. Kolejnym punktem na trasie było Muzeum Początków Państwa Polskiego. Ta wizyta na pewno nie była nudna, ponieważ przewodnicy zadbali o to, aby tradycyjne zwiedzanie połączyć z zabawą. W wyśmienitych humorach bogatsi o nowe doświadczenia wszyscy wrócili do Bydgoszczy.