Wycieczka klas II do Torunia

Opublikowano: 2024-06-18 17:00

7 czerwca 2024 r. uczniowie klas II wybrali się na wycieczkę do Torunia. O godz. 7.15 uczniowie stawili się na zbiórce przed szkołą, po przeliczeniu, gdy już wszyscy byli obecni, wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym punktem programu był Młyn Wiedzy, ale zanim uczniowie rozpoczęli zwiedzanie, zjedli jeszcze śniadanie w plenerze. Gdy już wszyscy się posilili, można było zacząć 3 -godzinną zabawę. Centrum Nowoczesności okazało się miejscem pełnym niespodzianek- inspirującym dzieci do samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Po kilkugodzinnej zabawie, trochę zmęczeni, ale z pewnością podekscytowani - uczniowie rozpoczęli spacer po Starym Mieście, czyli drugi punkt naszego programu. Pani pilotka pokazała nam m.in. takie atrakcje jak: Teatr im. W. Horzycy, Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę i Fontannę Flisaka. Podziwiając zabytki - uczniowie poznali legendę "O kocie, który bronił miasta" oraz "O Piernikarzu i jego córce Katarzynie". Po długim spacerze nadszedł czas na posiłek, dzięki, któremu uczniom wróciły siły i mogli zrealizować ostatni punkt wyprawy, czyli zakup PAMIĄTEK. Około godz. 16.30 w znakomitych nastrojach wróciliśmy do Bydgoszczy.