Wycieczki klasy 5B po Bydgoszczy

Opublikowano: 2022-06-19 19:58, Numer artykułu: 55370 , Autor: A.Peplińska

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 5b poznawali ciekawe miejsca w Bydgoszczy. Wzięli udział w grze miejskiej ,,Szyfr Pana Twardowskiego”.  Po przejściu całej trasy, która wiodła uliczkami Starego Miasta, z prawidłowym hasłem gry pojawili się w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku, gdzie otworzyli tajemną skrzynię. Co tam było?- zachęcamy innych do wzięcia udziału w zabawie.

Klasa 5b odwiedziła też Wieżę Ciśnień na Wzgórzu Dąbrowskiego i poznała historię bydgoskich wodociągów.  Ze szczytu wieży podziwiali wspaniałą panoramę naszego miasta. Z wysoka udało im się nawet zlokalizować budynek naszej szkoły????

Historię Bydgoszczy poznali zaś z ust pani przewodnik z Muzeum Okręgowego w Spichrzach. To właśnie w Spichrzach nad Brdą byli w czerwcu, gdzie z wielkim zaangażowaniem szukali właściwych nazw, nazwisk, aby odkryć nazwisko  prezydenta naszego miasta z okresu międzywojennego. Wszystkim się udało i dlatego też wyśmienite humory nie opuściły ich nawet po powrocie do szkoły.