Wyniki świątecznego konkursu

Opublikowano: 2020-01-12 11:59

Przed świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole cykl konkursów świątecznych z języka angielskiego dla klas 4-8, który zorganizowany został przez nauczycieli anglistów. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursów świątecznych w języku obcym, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami.
Na uczniów klas czwartych czekał zabawny, świąteczny test na  rozumienie tekstów pisanych, słownictwa świątecznego oraz zadania typu prawda/fałsz, luka informacyjna, rozsypanki wyrazowe i wykreślanki.

Uczniowie klas piątych i szóstych w ramach zadań konkursowych obejrzeli film z serii „Jaś Fasola-Wydanie świąteczne”, na podstawie którego udzielali odpowiedzi na przygotowane wcześniej pytania. Dodatkowym zadaniem był również labirynt wyrazowy sprawdzający znajomość angielskich słówek świątecznych.

Najtrudniejsze zadania zostały przygotowane dla uczniów z klas siódmych
i ósmych, którzy zmierzyli się z testem językowym korelującym
z zagadnieniami i wymaganiami sprawdzianu ósmoklasisty.

Uczestnicy konkursów oraz pozostali uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej brytyjskich tradycji świątecznych.

Serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom :)

Nauczyciele j.angielskiego:

Agnieszka Niemiec